Spoluzakladatel Moravskoslezského inovačního centra Ostrava (MSIC), od 2017 CEO MSIC. Má zkušenosti s tvorbou a posilováním inovačních ekosystémů v různých typech regionů v Česku. Vizionář s hlubokým vhledem do evropského inovačního prostředí. V roli ředitele MSIC je v denním kontaktu s firmami, nalézá cesty podpory růstu firem a celého firemního prostředí nejen v Moravskoslezském kraji.
Specializuje se na problematiku duševního vlastnictví především z pohledu úspěšného byznysového využití. Má přes 10 let zkušeností s realizací technologických inovací, propojuje firmy s univerzitami a zajišťuje efektivitu jejich spolupráce. Působí jako expert nastavování národních i mezinárodních inovačních ekosystémů například pro The World bank nebo TAČR.
Vystudoval logistiku a řízení dopravních procesů na Fakultě dopravní (FD) ČVUT v Praze. Zaměstnanec FD zaměřený na řešení dopravních problémů se zaměřením na parkování v hustě osídlených oblastech. .
Zabývá se strategickými přístupy v rozhodování i s ohledem na transformaci uhelných regionů. Dlouhodobě se zapojuje také do projektů zabývajících se evaluacemi a hodnocením veřejných výdajových programů či analýzou systémů plateb za ekosystémové služby. Byl zapojen do řady mezinárodních výzkumných projektů.
V současnosti působí na Fakultě sociálně ekonomické UJEP a spolupracuje také s Inovačním centrem Ústeckého kraje.
Rut Bízková se zabývá managementem výzkumu, inovacemi ve veřejném sektoru a transformací „uhelných“ regionů. Prošla řadou veřejných funkcí jako náměstkyně ministra životního prostředí, ministryně, předsedkyně Technologické agentury ČR a ředitelka Středočeského inovačního centra. Je autorkou sedmi principů SMART řešení pro inovace v území, spolupracuje s několika resorty na nových řešeních, mj. s MMR na problematice Re:Start, rámci spravedlivé transformace strukturálně postižených regionů a propojení konceptu SMART s RIS3 strategií. (nový medailonek)